Na mapie Lublina pojawiła się kolejna figurka koziołka

fot. Jarosław Wójcik

Lublin dumnie prezentuje swój symbol. W mieście pojawił się nowy koziołek!

Dziś (25 czerwca) przy lubelskim oddziale Stowarzyszenia Księgowych w Polsce odsłonięto kolejną rzeźbę koziołka. Stefan, bo tak ma na imię najnowsza figurka, jest rachmistrzem i ekonomistą.

Norbert Podleśny– mówi Norbert Podleśny z Fundacji Lubelskie Koziołki.

Fundacja ma na celu ozdabianie przestrzeni miejskiej charakterystycznym symbolem z herbu Lublina, jednak w bardzo różnych odsłonach. Każdy koziołek ma swoją historię i cechy indywidualne, przyciągające uwagę nie tylko turystów, ale i rodowitych mieszkańców miasta. Odsłonięcie następnej figurki planowane jest na pierwszego września.

Share Button
Opublikowano w Aktualności, Wydarzenia