Za nami pływackie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich

Kolejna ważna pływacka impreza odbyła się na basenie Aqua Lublin. Na największej lubelskiej pływalni przez ostatnie kilka dni rywalizowali najzdolniejsi młodzi pływacy. Odbywały się bowiem Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich organizowane w ramach XXX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Lubelskie 2024.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Młodzi zawodnicy bili rekordy życiowe i osiągali świetne wyniki. Na szczególne uznanie zasługuje wynik Varvary Hlushchenko. Zawodniczka G-8 Bielany Warszawa ustanowiła rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 28 sekund i 56 setnych.

– mówi prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego, trener AZS UMCS Lublin oraz jeden z organizatorów zawodów, Bartosz Kędracki

Sukcesy na zawodach odnosili także zawodnicy AZS UMCS Lublin. Akademicy wywalczyli  na Mistrzostwach łącznie 7 medali.

Aż 4 krążki zdobyła Julia Brzozowska. Zwyciężyła na 200 metrów stylem grzbietowym oraz 200 metrów stylem zmiennym. Zajęła drugie miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym oraz trzecie 400 metrów zmiennym. Patryk Joachimowicz zajął drugie miejsce na 400 metrów stylem zmiennym mężczyzn. Krzysztof Charkot wywalczył brązowy medal na 800 metrów stylem dowolnym.

– tak o swoim medalowym starcie opowiadał zawodnik AZS UMCS Lublin, Krzysztof Charkot

Z kolei Klaudia Kazanowska zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na 1500 metrów kobiet

Warto wspomnieć tu również o sukcesach Huberta Żaczka, zawodnika Wisły Puławy, trenującego na co dzień w SMS Lublin. Żaczek zdobył złoto na 200 dowolnym, srebro na 200 motylkowym i brąz na 400 dowolnym.

Mamy nadzieje, że ci zawodnicy będą rządzili w pływaniu seniorskim – mówił trzeciego dnia zawodów Bartosz Kędracki.

Klasyfikację generalną zwyciężył zespół G-8 Bielany Warszawa. Drugie miejsce zajęła UKS Żabianka Gdańsk, a trzecie CSiR MOS w Dąbrowie Górniczej. AZS UMCS Lublin zajął piąte miejsce.