Uniwersytet Przyrodniczy zdobywcą 3 miejsca w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

źródło: FaceBook AZS Lublin

Znamy już Akademickiego Mistrza Województwa Lubelskiego w piłce ręcznej, więc przyszła pora na wyłonienie ostatniego miejsca na podium. W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Politechniki Lubelskiej.

Premierowa bramka spotkania padła łupem ekipy z Uniwersytetu Przyrodniczego. Pierwsza część spotkania zdecydowanie należała do właśnie tej drużyny. Dobra gra w obronie bardzo utrudniała przeciwnikom zdobycie bramki, co pozwoliło na zbudowanie pięciobramkowej przewagi i kontrolowanie wyniku aż do końca premierowej partii meczu. Sytuacja Politechniki nie poprawiła się po wzięciu czasu przez ich trenera i pierwsza część spotkania zakończyła się 11:6 dla drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego.

Drugą połowę od serii dwóch trafień rozpoczęła drużyna Politechniki. Szczypiorniści z UP skutecznie odpowiedzieli, ale przeciwnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i odrobili straty do 3 bramek. Jednak mimo wymiany ciosów obu drużyn, nie było to wystarczające, aby wyrównać wynik i wyjść na prowadzenie przez Politechnikę. Druga połowa spotkania zakończyła się 19:15 dla Uniwersytetu Przyrodniczego i tym samym to właśnie oni zajęli 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego.

– występ swojej drużyny podsumował Michał Ożóg, pierwszy bramkarz drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego.

Znamy już całe podium Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w piłce ręcznej, które prezentuje się następująco: pierwsze miejsce UMCS Lublin, drugie miejsce Akademia Zamojska oraz trzecie miejsce Uniwersytet Przyrodniczy Lublin.