Udany dzień lubelskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy

Źródło: facebook AZS UMCS Lublin

Za nami drugi dzień 100. PZLA Mistrzostw Polski Kolejny obfitujący w sukcesy dzień maja za sobą lekkoatleci AZS UMCS Lublin. Akademicy do swojego worka z medalami dołożyli 5 kolejnych krążków.

Lubelscy kibice lekkoatletyki mogli cieszyć się już w sesji porannej. Złoty medal w rywalizacji dyskobolek wywalczyła Daria Zabawska (60.12). Srebro zdobyła natomiast Weronika Muszyńska (54.09). Nie był to jedyny sukces w konkurencjach technicznych. W konkursie rzutu oszczepem trecie miejsce zajął Mateusz Kwaśniewski (76.11).

W wyścigu płotkarzy na 400 metrów po raz trzeci z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Hołub (50.32). Warto wspomnieć, że w tym finale udział wziął również Oskar Gołębiowski, który zajął siódme miejsce. W zmaganiach panów na 400 metrów bez płotek w finale oglądaliśmy Patryka Grzegorzewicza i Mikołaja Kotyrę. Wśród pań na tym samym dystansie na piątym miejscu zameldowała się Alicja Wrona-Kutrzepa.

Życiową formę w Bydgoszczy potwierdził również Łukasz Żak, który zajął drugie miejsce na 200 metrów. Poprawił swój rekord życiowy (20.61). Warto wspomnieć, że jest to czternasty wynik w historii Polski.

Po dwóch dniach zmagań zawodnicy AZS UMCS Lublin wywalczyli 8 medali, z czego 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Są tym samym liderami rankingu medalowego.

Ostatniego dnia mistrzostw zobaczymy między innymi 5000 metrów mężczyzn (Szymon Żywko) 5000 metrów kobiet (Patrycja Kapała, Adela Błaszczyk), sztafetę mężczyzn 4×100 metrów, sztafetę 4×400 metrów kobiet czy sztafetę 4×400 metrów mężczyzn.