Udane Mistrzostwa dla lekkoatletów AZS UMCS Lublin

Mistrzostwa Europy w Monachium były udane także dla lekkoatletów AZS UMCS Lublin. Spośród czternastu medali, które zdobyła reprezentacja Polski, trzy padły udziałem lubelskich lekkoatletów.

Zaczęło się od brązowego medalu Angeliki Mach w maratonie. Biegaczka długodystansowa AZS UMCS zajęła indywidualnie dziewiętnaste miejsce z czasem 2:35:03, jednak dobre wyniki innych biegaczek, z Aleksandrą Lisowską na czele, która zdobyła złoto sprawiły, że Biało-czerwone stanęły na podium. Rywalizacji nie ukończyła za to Izabela Paszkiewicz.

Medal z tego samego kruszcu zdobyła Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów. Swoją znakomitą formę potwierdziła w półfinale, przekraczając metę w czasie 4:02.73. W finale było trochę wolniej, bo 27-latka pobiegła w czasie 4:03.59.
Po srebro w sztafecie 4×400 metrów sięgnęła Małgorzata Hołub-Kowalik, która biegała w eliminacjach. Oprócz niej medale wywalczyły Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek. W finale Aniołki Matusińskiego pobiegły w czasie 3:21.68.

Inni lubelscy lekkoatleci też spisali się dobrze. Zmagania na półfinale w biegu na 800 metrów zakończyła Adrianna Czapla, której czas 2:04.15 nie dał awansu do finału. Krzysztof Hołub odpadł zaś w eliminacjach na 400 metrów przez płotki. Choć Hołub wyrównał swój rekord życiowy, to czas 50.12 sprawił, że do awansu zabrakło mu trzech setnych sekundy.

W konkurencjach rzutowych zawodnikom AZS UMCS poszło nieco gorzej. Dwunaste miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 60.36 metrów zajął Oskar Stachnik. Jego koleżanka po fachu, Daria Zabawska zajęła piętnastą pozycję z wynikiem 56.54, co nie dało jej awansu do finału. Mistrzostwa nie wyszły za to Paulinie Gubie. Złota medalista z Berlina zakończyła rywalizację w Monachium jako dwudziesta z wynikiem 16.66.

W sumie podczas multidyscyplinarnych Mistrzostw Europejskich w Monachium Polacy zdobyli 39 medal, osiem złotych, szesnaście srebrnych i piętnaście brązowych.