Udane mistrzostwa dla lekkoatletów AZS UMCS

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin zdobyli pięć medali podczas 39. PZLA Mistrzostw Polski U23, odbywających się w miniony weekend w Poznaniu. Lubelscy zawodnicy zdobyli dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Zajęli też trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej.

Pierwszy medal dla AZS UMCS wywalczyła Weronika Muszyńska w pchnięciu kulą. Muszyńska posłała kulę na odległość 14.05 metrów i o 53 centymetry przegrała z Ewą Różańską z AZS AWF Warszawa. Dla Muszyńskiej był to zarazem rekord życiowy w tej konkurencji. Obie panie zamieniły się miejscami na podium w rzucie dyskiem. Tu Muszyńska triumfowała dzięki rzutowi na 52.70 i Różańską wyprzedziła o ponad pięć metrów. Zawodniczka z Lublina ponownie ustanowiła też życiówkę. Po brąz w biegu na 400 metrów sięgnęła za to Wiktoria Drozd, która finiszowała z czasem 53.39 sekundy.

Drugiego dnia rywalizacji po medal z najcenniejszego kruszcu sięgnęła sztafeta 4×400 metrów pań w składzie: Paulina Zielińska, Agata Wasiluk, Weronika Taracha i Wiktoria Drozd, która pobiegła w czasie 3:43.39 i wyprzedziły SKLA Sopot i AZS AWF Kraków. Po srebro w biegu na 400 metrów przez płotki z czasem 50.81 pobiegł z kolei Krzysztof Hołub.

Warto również dodać, że podczas tych mistrzostw swoje rekordy życiowe ustanowiło dwóch lekkoatletów AZS UMCS. Jan Usarek rzucił młotem na 58.74 metra, co dało mu piąte miejsce, zaś Jakub Chmiel pobił swoją życiówkę w biegu na 200 metrów, dobiegając na metę w czasie 21.46.