Udana pogoń futsalistów. Dziki zwyciężają w Bochni

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin pokazali wolę walki, zwyciężając na wyjeździe 3-2 z BSF-em Bochnia, mimo iż do przerwy przegrywali 0-2. Dla podopiecznych Konrada Tarkowskiego była to czwarta wygrana w sezonie.

Pierwsza część spotkania należała do gospodarzy, którzy otworzyli wynik meczu w 10.minucie za sprawą Macieja Wołoszyna. Siedem minut później było już 2-0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Rynduch. Ekipa z Małopolski mogła tuż przed przerwą dobić Dzików, ale dobrą interwencją popisał się golkiper gości, Przemysław Hajkowski.

Po przerwie Akademicy wzięli się do odrabiania strat. W 26.minucie kontaktową bramkę zdobył skuteczny w ostatnim czasie Jakub Wankiewicz. Nie był to jednak koniec popisów strzeleckich gracza Zielono-białych. 10 minut później zdobył on wyrównującą bramkę, a 120 sekund później pięknym strzałem piętką dał wygraną Dzikom. Warto dodać, że dla Wankiewicza był to trzynasty gol w sezonie, dzięki czemu wskoczył na pozycję lidera w klasyfikacji strzelców 1.ligi Futsalu Grupy Południowej.

Zdecydowanie zwycięstwo na wyjeździe smakuje świetnie, czekaliśmy na ten moment bardzo długo i mam nadzieję, że to będzie pozytywny impuls przed następnymi meczami. Cieszę się, że mogę moimi bramkami pomagać drużynie, ale z pewnością to cały zespół ciężko na każdą z nich zapracował. Trzeba przyznać, że przerwa to był moment, w którym postawiliśmy sobie jasny cel: odwrócić losy tego meczu. Na drugą połowę wyszliśmy odmienieni, zmiany taktyczne zaczęły przynosić efekty, a co najważniejsze było widać wiarę w możliwość wygrania tego spotkania ‒ powiedział po meczu jego bohater, Jakub Wankiewicz w rozmowie z klubowym portalem.

Dzięki tej wygranej Akademicy zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów koncie. Kolejne spotkanie podopieczni Konrada Tarkowskiego także rozegrają na wyjeździe. 28.listopada zmierzą się z GKS-em Tychy. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 18.

BSF Bochnia 2-3 Luxiona AZS UMCS Lublin

Bramki: 10′ Wołoszyn, 17′ Rynduch – 26′, 36′, 38′ Wankiewicz

Żółta kartka: 38′ Michalak

BSF: Smoleń, Kolanowski – Łękawa, Matras, Rynduch, Wołoszyn, Gawłowicz, Bukowiec, Lewicki, Palonek, Maślak, Noga, Budzyn, Porębski

Luxiona AZS UMCS: Hajkowski – Marcin Ostrowski, Mietlicki, Sekrecki, Wankiewicz, Ławicki, Maciej Ostrowski, Mazurkiewicz, Rusyn, Szyjduk, Wójcik, Michalak