Szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin nadal niepokonane

Skuteczna passa szczypiornistek MKS-u AZS UMCS Lublin nadal trwa. Lublinianki w ramach piątej kolejki 1 ligi grupy C pokonały SPR Handball Rzeszów 25-18.

MKS AZS UMCS Lublin Handball Team/Dabrowskifoto

Już od samego początku ekipa z Lublina zaczęła dominować na boisku. Przyjezdne pierwszą bramkę zdobyły dopiero w kwadrans po rozpoczęciu spotkania. Do przerwy miejscowe prowadziły 13-5.

W kolejnej odsłonie podopieczne Małgorzaty Roli dalej dominowały. Ich przewaga nad rywalkami powiększała się z każdą minutą. Wszyscy stracili nadzieje na zwrot akcji, jednak drużyna z Rzeszowa nie powiedziała ostatniego słowa w tym meczu. Zmotywowane rywalki zaczęły wykorzystywać błędy gospodyń. Ich gra w ataku również się poprawiła. Mimo wszystko to nie wystarczyło, aby odrobić wysoką stratę.

Julia Dziuba – podsumowuje Julia Dziuba, zawodniczka MKS-u AZS UMCS Lublin.

Piłkarki ręczne z Lublina wygrały dotychczas wszystkie spotkania w tym sezonie. W następnej kolejce już 18 listopada zmierzą się na wyjeździe z ROKiS Radzymin Markovia Marki. Rywalki, podobnie jak akademiczki, również nie przegrały jeszcze żadnego spotkania.

Autorka: Hanna Pałuska