Sukces drużyny Politechniki Lubelskiej

AZS Politechnika Lubelska/FB

Historyczny awans zespołu AZS Politechnika Lubelska do Ekstraligi stał się faktem. Unihokeiści znajdą się wśród najlepszych ekip w Polsce. W meczu o wszystko pokonali drużynę UKS Błyskawica Niechanowo.
W pierwszym meczu lublinianie ulegli drużynie z Niechanowa. Drugi potoczył się już po myśli zespołu Politechniki i wygrali oni 15:6. W decydującym meczu zdołali ponownie pokonać drużynę z Niechanowa tym razem 7:4 i zapewnić sobie awans do Ekstraligi.
Pierwsza tercja nie zaczęła się po myśli AZS-u, w siódmej minucie stracili bramkę po mocnym uderzeniu z dystansu. Nie poddali się jednak i do końca pierwszej części spotkania piłka aż 4 razy znalazła się w siatce po ich uderzeniach. Druga tercja była mniej obfitująca w bramki, bo zobaczyliśmy tylko jedną: zdobytą przez zespół Politechniki. Po 2/3 meczu lublinianie mieli więc bezpieczną przewagę 4 bramek i byli 20 minut od upragnionego awansu. Goście nie mając nic do stracenia w trzeciej części spotkania ruszyli do ataku. Przewaga gospodarzy okazała się jednak za duża i ostatecznie wygrali oni całe spotkanie wynikiem 7:4.

MVP zespołu z Lublina został Szymon Sulisz a o meczu i historycznym awansie wypowiedział się zawodnik AZS-u Politechniki Lubelskiej Cezary Pietraszek:Nr.66 Cezary PietraszekCezary Pietraszek

Autorzy: Michał Kicia, Grzegorz Hunkel