Słowacy rozbili Szwedów 3:0 w ostatnim spotkaniu grupowym

Szwedzi nie obronią tytułu młodzieżowych Mistrzów Europy. Reprezentacja Trzech Koron przegrała wyraźnie w ostatnim grupowym spotkaniu ze Słowacją 0:3.

Już pierwsze minuty pokazały, że to właśnie nasi południowi sąsiedzi są zespołem lepszym. Chwilę po wejściu obu ekip na murawę wynik meczu otworzył Martin Chrien. Niewiele ponad kwadrans później rezultat na 2:0 podwyższył Jaroslav Mihalik. Szwedzi po raz pierwszy próbowali strzelić na bramkę rywali dopiero w 30. minucie. Jak ocenia trener Skandynawów Hakan Ericson, przeciwnicy byli lepsi niemal w każdym elemencie:

(Po pierwsze, nie mogliśmy ustawić się dobrze w obronie. Oddaliśmy inicjatywę Słowakom. Świetnie przedzierali się przez nasze szeregi w środku pola i na skrzydłach. Kiedy już próbowaliśmy coś rozegrać, to popełnialiśmy wiele technicznych błędów i nie znajdowaliśmy tych pozycji, które chcieliśmy.)

W drugiej połowie Szwedzi kilka razy przedzierali się pod pole karne Słowaków. Za każdym razem jednak piłka albo przelatywała obok słupka albo trafiała w ręce bramkarza. W 73. minucie wynik spotkania mocnym strzałem po ziemi ustalił Lubomir Satka. Zadowolony z gry swoich podopiecznych jest trener Pavel Hapal:

(Gdyby przed tym meczem ktoś mi powiedział, że taki będzie wynik, to byłbym bardzo zaskoczony. Nie wierzyłbym w to. Spodziewałem się bardzo ciężkiego meczu – i taki był – ale nasz zespół zagrał świetnie. Pierwsza połowa była fantastyczna. Zupełnie ich zdominowaliśmy. W drugiej części zaczynaliśmy już czuć zmęczenie. Obie drużyny miały swoje okazje, ale nam pomógł nasz bramkarz.)

Słowacy zakończyli zmagania grupowe na drugim miejscu za Anglikami. Ich awans do półfinałów zależy teraz od rozstrzygnięć w pozostałych spotkaniach.