Siatkarze z Lublina wygrywają czwarty mecz z rzędu w lidze!

W 4. kolejce Plusligi mężczyzn Bogdanka Luk Lublin podejmowała we własnej hali drużynę PGE GiEK Skrę Bełchatów. Drużyna gospodarzy spisała się obiecująco i wygrała 3-0 udowadniając, że chcą walczyć w tym sezonie o najwyższe ligowe cele. Najlepszym zawodnikiem tej rywalizacji został Wilfredo Leon, który zdobył dla Lublina 14 punktów.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i przyniósł wiele emocji kibicom zgromadzonym tego dnia w lubelskiej hali Globus. Żadna z ekip nie potrafiła wyraźnie odskoczyć i o końcowym rezultacie decydowały detale. W drużynie przyjezdnych bardzo ważną rolę odgrywał atakujący Amin Esmaeilnezhad zdobywając w premierowej odsłonie 9 oczek. Jego kapitalna dyspozycja nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów i goście skończyli seta z porażką 25-23. Ostatni atak skończył Wilfredo Leon przy potrójnym bloku, akcja była jeszcze sprawdzana przez system challange jednak finalnie werdykt był pozytywny dla lublinian.

Drugą partię od prowadzenia zaczęli podopieczni Massimo Bottiego, której nie oddali do końca seta. Bełchatowianie próbowali nawiązać walkę, jednak determinacja i dobra organizacja gry gospodarzy powodowała, że błyskawicznie odskakiwali swoim przeciwnikom. Swoje dobre momenty miał Miran Kujundzić i Łukasz Wiśniewski jednak to nie wystarczyło i Bogdanka Luk Lublin wygrała 25-21. Oprócz Wilfredo Leona ważnym ogniwem w ofensywie lubelskich siatkarzy był Kewin Sasak, który zdobył w tym secie 6 punktów, a w całym spotkaniu łącznie 13. Dwusetowe prowadzenie spowodowały w szeregach gości niepokój co odbiło się wyraźnie na wyniku w ostatniej partii tego meczu.

mówił zawodnik Bełchatowa – Grzegorz Łomacz, który w Lublinie rozegrał swój 500 mecz w Pluslidze

W trzecim secie od początku zdecydowaną dominację pokazywali zawodnicy Lublina. Przewaga 9-5 zwiększyła się po chwili do 16-9 i wielu kibiców na trybunach mogło już odliczać minuty do kolejnego zwycięstwa Luku w tym sezonie. Na skuteczności stracił Amin Esmaeilnezhad co było powodem gorszych zdobyczy punktowych zespołu Gheorghe Crețu. Dobrze na środku siatki prezentował się Aleks Grozdanov zdobywając 4 oczka dla miejscowych. W zespole Bogdanki widać było pełen spokój w grze i konsekwencję, która doprowadziła do wygranej 25-19, a w całym meczu 3-0. Było to ich drugie zwycięstwo „za trzy” w obecnym sezonie Plusligi.