Sensacyjne zwycięstwo AZS UMCS Lublin

W trzecim meczu nowego sezonu 1. ligi w piłce ręcznej mężczyzn AZS UMCS Lublin pokonał u siebie drużynę SPR Pabiks Pabianice 25-24.

Obie drużyny weszły w mecz spokojnie, próbując przejąć kontrolę nad spotkaniem. Po nietrafionym rzucie karnym drużyny z Pabianic, AZS przejął kontrolę. Sytuacja ta nie trwała, jednak zbyt długo. Po kilku indywidualnych akcjach gości, objęli prowadzenie. Ekipie gospodarzy nie pomagał fakt, iż zaczęli zbierać dużą ilość kar „2-minut”. Do przerwy lublinianie przegrywali 11-13.

Druga połowa rozpoczęła się od powiększenia przewagi przez drużynę przyjezdnych. Zmiana w bramce AZS’u przyjęła wymierne korzyści. Po dobrej grze zarówno w obronie jak i ataku na 15 minut przed końcem na tablicy widniał remis. Końcówka meczu była wyrównana, o końcowym wyniku mogła przesądzić jedna akcja. Gra stawała się coraz bardziej agresywna, co poskutkowało kolejnymi karami indywidualnymi dla obu zespołów. Na 15 sekund przed końcem drużyna gospodarzy wykorzystała rzut karny i objęła prowadzenie. Bohaterem meczu został bramkarz, który obronił rzut karny w ostatniej akcji meczu. AZS UMCS Lublin pokonał SPR Pabiks Pabianice 25-24.

W taki sposób mecz podsumował trener AZS UMCS Lublin- Karol Kołodziejczyk.

Kolejny mecz drużyna z Lublina rozegra na wyjeździe 12 października o godzinie 17:00 z Warszawianką.