Powrót akademiczek na zwycięskie tory!

źródło: AZS UMCS Lublin (facebook)

Koszykarki Polski Cukier AZS-u UMCS Lublin na własnym parkiecie zwyciężyły z SKK Polonia Warszawa 75:50. Dzięki tej wygranej awansowały na 6 miejsce w ligowej tabeli i przełamały złą passę.

W ostatnim czasie wokół lubelskiej drużyny było bardzo dużo „szumu”. Kolejne zmiany w zespole czy ostatnia konferencja z udziałem trenera oraz prezesa na pewno nie pomagała w skupieniu się na najbliższych spotkaniach. Mimo to zawodniczki chciały udowodnić swoją wartość w niedzielnym spotkaniu.

Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodyń. Kolejne punkty zdobywane przez biało-zielone pomogły wyjść im na prowadzenie 11-5. Rywalki odpowiadały, natomiast to akademiczki prowadziły grę, nie wypuszczając swojej przewagi. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23-15. Warto wspomnieć, że była to najwyższa zdobycz punktowa drużyny gości w trakcie jednej partii meczu. Druga część spotkania zaczęła się od celnego rzutu za trzy punkty ekipy ze stolicy. Lublinianki nie pozostając dłużne również skutecznie kończyły swoje akcje. Jedenastopunktowe prowadzenie (31-20) pozwoliło na spokojne prowadzenie gry i realizowanie założeń taktycznych. 45-29 i to AZS UMCS Lublin schodził na przerwę w lepszych nastrojach.

W trzeciej kwarcie oba zespoły nie mogły pochwalić się najwyższym procentem skuteczności. Koszykarki Polonii Warszawa wierzyły w to, że mogą jeszcze powrócić do tego meczu i powalczyć o kolejne punkty w tabeli. Ostatecznie to gospodynie zdobyły więcej oczek w tych dziesięciu minutach, ale koszykarki „czarnych koszul” udowodniły, że jeszcze nie złożyły broni. Niestety to był ostatni moment dobrej gry gości. 8 punktów zdobyte przez cały zespół Polonii w czwartej kwarcie spowodowało, że Polski Cukier AZS UMCS Lublin sięgnął po końcowe zwycięstwo. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu została Dominika Ullman – autorka 16 oczek.

Podsumowała Dominika Fiszer – rozgrywająca lubelskiej ekipy

Poniesione zwycięstwem akademiczki już w środę rozegrają kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Euroligi. Ich przeciwniczkami będą koszykarki Valencii.