Pływacy AZS UMCS najlepsi w województwie lubelskim

Pływacy AZS UMCS Lublin zdominowali Zimowe Mistrzostwa Województwa. Podopieczni Piotra Kasperka zdobyli w sumie 64 medale, w tym aż 31 złotych. Na 50 m stylem klasycznym najlepszy okazał się reprezentant AZS UMCS Lublin – Konrad Kadrow. Długość basenu pokonał on w 28 sekund i 78 setnych sekundy. Na drugiej pozycji uplasował się Norbert Zacharzyński reprezentujący Wodnika Krasnystaw. Podium zamknął 17-letni Jakub Sagan ze Skarpy Lublin. Kadrow przyznał, że był zaskoczony wygraną.

Wśród pań dwa pierwsze miejsca przypadły zawodniczkom AZS UMCS, Barbarze Mazurkiewicz oraz Ewie Osiniak. Brąz powędrował do pływaczki Orki Zamość – Klaudii Malec.

Kategorię 100 m stylem motylkowym również zdominowały zawodniczki AZS UMCS, które zajęły cztery pierwsze miejsca. Wygrała Mazurkiewicz, która dystans dwóch basenów przepłynęła w minutę, dwie sekundy i 16 setnych. Wolniejsza o 6 setnych sekundy była Weronika Żmuda, a trzecie miejsce przypadło Pauli Żukowskiej.

Podobna sytuacja miała miejsce w wyścigu panów. Pływacy AZS UMCS także zajęli cztery pierwsze lokaty. Najszybszy okazał się Tomasz Bocheń, z czasem 55:45. Drugi był Kacper Borkowski, a podium uzupełnił Jakub Nowiczkow.

Niedziela również zaczęła się od dobrych rezultatów akademików. W wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym najlepsza okazała się Weronika Żmuda. Jak podkreślała po biegu wynik nie był dla niej najważniejszy.

W rywalizacji na 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn najlepszy okazał się klubowy kolega Żmudy Mikołaj Kempa, który z czasem 2 minuty 7 sekund i 46 setnych wyprzedził Kacpra Sobieszuka ze Skarpy Lublin i Damiana Biszkonta z Avii Świdnik. Sobieszuk triumfował natomiast na 100 metrów stylem grzbietowym. Zawodnik Skarpy popłynął minimalnie poniżej minuty. Tym samym 17-latek poprawił swój rekord życiowy.

Mówi Sobieszuk:

Na 100 metrów stylem zmiennym najlepsi okazali się Barbara Mazurkiewicz oraz Kamil Bryła. W konkurencjach długodystansowych triumfowali Julia Łysakowska, Adam Szczerba oraz Bartłomiej Kącki.

Podczas Mistrzostw pływacy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, młodzik oraz open. Następną pływacką imprezą w Lublinie będzie Arena Grand Prix Puchar Polski. Zawody zaplanowane są na czwarty weekend marca.