Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego. Wyróżnienie dla rektora UMCS

Prof. dr. hab. Stanisław Michałowski otrzymał specjalne wyróżnienie za przychylność dla sportu akademickiego. To już kolejne wyróżnienie dla rektora UMCS za wybitne zasługi dla środowiska sportowego województwa lubelskiego.

Podczas uroczystej gali wyróżniono najlepszych sportowców naszego regionu. W piątkowy wieczór podczas Balu Mistrzów Sportu w hotelu In Between nagrodzono tych, którzy swoimi sukcesami przyczynili się do rozwoju lubelskiego sportu. Najlepszym sportowcem województwa lubelskiego w 2019 roku została Aleksandra Mirosław, mistrzyni świata i Europy we wspinaczce na czas. Za nią uplasował się żużlowiec Speed Car Motoru Lublin Mikkel Michelsen. Podium uzupełnił mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek. Dalsze miejsca w plebiscycie należały już do zawodniczek KU AZS UMCS – Sofii Ennaoui i Malwiny Kopron. W pierwszej 10. znalazło się także miejsce dla Karoliny Kołeczek. W kategorii „Sport Młodzieżowy” zwyciężył młody żużlowiec – Wiktor Lampart. Trenerem roku został Piotr Kitliński, trener Michała Sierockiego – wicemistrza Europu U23 w biegu na 110 m przez płotki. W kategorii „Drużyna roku” wyróżniono cztery zespoły. Za zdobycie w 2019 roku tytułów mistrza Polski statuetki otrzymały piłkarki ręczne MKS Perła Lublin oraz piłkarki nożne GKS Górnik Łęczna. Nie zapomniano o siatkarzach LUK Politechniki Lublin, dzięki którym po wielu latach lubelska siatkówka wróciła na drugi szczebel rozgrywkowy w kraju. Za imprezę roku uznano mistrzostwa świata w piłce nożnej do lat 20, które w Lublinie cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Wyróżniono także sportowców niepełnosprawnych. W tej kategorii  brylowały Julia Dragan, która w 2019 roku zdobyła pięć medali na mistrzostwach świata głuchych – złoto na 1500 m st dowolnym, srebro na 800 m st dowolnym i na 200 m st klasycznym, brąz na 400 m st zmiennym i w sztafecie 4×100 m st dowolnym oraz Wiktoria Aumiiller i Julia Kopińska- srebrne medalistki mistrzostw świata głuchych w futsalu. Prof. dr. hab. Stanisław Michałowski został nagrodzony w ramach „Wyróżnień Specjalnych”