Pewne zwycięstwo siatkarzy LUK Lublin w Hali Globus

W środę 7 grudnia podopieczni Dariusza Daszkiewicza podejmowali Cuprum Lubin w ramach 14 kolejki Plusligi. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla gospodarzy i umocnił żółto-czarnych w przekonaniu, że jest realna szansa na walkę o czołową ósemkę ligi.

Pomimo braku kapitana zespołu Wojciecha Włodarczyka od początku meczu było widać pełne zaangażowanie ze strony gospodarzy, świetna praca w polu serwisowym i dobra skuteczność w ataku sprawiły, że lublinianie wygrali pierwszego seta regularnie utrzymując kilkupunktową przewagę 25-20.

W drugim secie Luk Lublin kontynuował dobrą dyspozycję z pierwszej partii. Marcin Komenda świetnie rozrzucał piłki do swoich kolegów z drużyny. Set zakończył się wynikiem 25-17. W całym spotkaniu znakomicie prezentowali się Nicolas Szerszeń, który zdobył 13 punktów oraz Szymon Romać, zdobywca 15 oczek.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana i przyjezdni nawiązali wyrównaną walkę, jednak w końcówce Lublin pokazał więcej umiejętności ze swojej strony wygrywając finalnie 25-23.To czwarte zwycięstwo Luku z rzędu i pierwsze na własnym obiekcie wygrane do zera.

Trener Dariusz Daszkiewicz zaznaczał, że jego zespół zagrał bardzo dobre zawody pomimo braków kadrowych.

O pełnej kontroli nad tym spotkaniem oraz kłopotach jakie pojawiły się w trzecim secie wypowiadał się MVP meczu Marcin Komenda.

Libero drużyny gości Kamil Szymura podkreślał słabą dyspozycję jego zespołu w dwóch pierwszych setach i walce na styk w ostatniej partii tego meczu.

Luk Lublin najbliższą rywalizację w Pluslidze stoczy 10 grudnia o 14.45 na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Lubinian natomiast w ten sam dzień o 17.30 będzie czekał domowy mecz u siebie z brązowymi medalistami ubiegłego sezonu Aluronem CMC Wartą Zawiercie.