Kolejny doświadczony siatkarz dołącza do wicemistrzów Polski. Przyjmujący Paweł Rusin został nowym zawodnikiem Bogdanki LUK Lublin na sezon 2026/2027.
34-latek wraca do lubelskiego klubu, z którym odniósł znaczące sukcesy w 1. Lidze, zdobywając brązowy medal w 2019 roku, a następnie złoto w 2020 roku, co dało zapewniło drużynie awans do PlusLigi. W latach 2021-2023 reprezentował barwy Cerradu Enei Czarni Radom. Po tym okresie ponownie związał się z Lubelszczyzną, trafiając do klubu z Chełma, z którym w poprzednim sezonie wywalczył utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
– Paweł już wie, w jakim rytmie bije serce naszego Klubu, co jest dla nas niezwykle istotne. Przez ostatnie lata pokazywał, że jego determinacja i oddanie reprezentowanym barwom nadal zjednują mu miłość kibiców. To Siatkarz, który w nieprawdopodobny wręcz sposób staje się silniejszy z nowymi doświadczeniami. Ma ogromny potencjał, by podsycać ogień w Drużynie. Jego wszechstronność daje komfort każdemu selekcjonerowi który ma go do dyspozycji. Trener Antiga wie, jak z potencjału Pawła uczynić ważny filar tego, co chcemy zbudować w trakcie przyszłego sezonu. Witamy w domu, Paweł! – mówił dla klubowych mediów wiceprezes Bogdanki LUK Lublin, Maciej Krzaczek.
Powrót Pawła Rusina to kolejny krok w budowie drużyny Żółto-Czarnych na nadchodzące rozgrywki ligowe. Wcześniej srebrni medaliści PlusLigi poinformowali o zakontraktowaniu Rana Takahashiego, Tomohiro Ogawy i Mousségo Gueye’a.



