Nowa wizytówka Lublina. Park Bronowicki zachwyca!

fot. Maria Mąsior

Zieleń, nowe alejki i przestrzeń do spotkań – wszystko po to, aby mieszkańcy mogli na nowo odkryć swoje miejsce na mapie miasta. Za nami uroczyste otwarcie Parku Bronowickiego po rewitalizacji.

Cały teren przeszedł kompleksową modernizację. Zadbano o poszanowanie historycznego dziedzictwa, a jednocześnie zapewniono nowoczesne rozwiązania, które mają służyć Lublinianom. Uczestnicy mogli dzisiaj (26.06) zobaczyć efekty prac podczas spaceru z przewodnikiem.

dr Krzysztof Żuk – mówi dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Łączna wartość projektu wyniosła ponad 8,9 mln zł. Duża część tej kwoty – 7 mln zł stanowiło dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jarosław Stawiarski – mówi Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Świętowanie otwarcia Parku Bronowickiego potrwa do niedzieli. Jego rewitalizacja to jedno ze zobowiązań Miasta Lublin wpisanych do zwycięskiej aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Share Button
Opublikowano w Aktualności, Wydarzenia