Zieleń, nowe alejki i przestrzeń do spotkań – wszystko po to, aby mieszkańcy mogli na nowo odkryć swoje miejsce na mapie miasta. Za nami uroczyste otwarcie Parku Bronowickiego po rewitalizacji.
Cały teren przeszedł kompleksową modernizację. Zadbano o poszanowanie historycznego dziedzictwa, a jednocześnie zapewniono nowoczesne rozwiązania, które mają służyć Lublinianom. Uczestnicy mogli dzisiaj (26.06) zobaczyć efekty prac podczas spaceru z przewodnikiem.
dr Krzysztof Żuk – mówi dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Łączna wartość projektu wyniosła ponad 8,9 mln zł. Duża część tej kwoty – 7 mln zł stanowiło dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Jarosław Stawiarski – mówi Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.
Świętowanie otwarcia Parku Bronowickiego potrwa do niedzieli. Jego rewitalizacja to jedno ze zobowiązań Miasta Lublin wpisanych do zwycięskiej aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.



