Motor Lublin lepszy od Górnika Zabrze

Motor Lublin wreszcie z pierwszym ligowym zwycięstwem na własnym stadionie. Podopieczni Mateusza Stolarskiego pokonali Górnik Zabrze 1:0 w ramach ósmej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów zdobył sprowadzony latem do Lublina Christopher Simon.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 6. minucie stanęli przed szansą zdobycia bramki. Z rzutu wolnego uderzał Bartosz Wolski, jednak jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką rywali. Chwilę później Christopher Simon dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Samuel Mraz. Słowak próbował uderzyć futbolówkę głową, lecz trafił w słupek. Goście mogli objąć prowadzenie po pół godzinie gry. Po nieudanej próbie wybicia piłki we własnym polu karnym przez Simona, piłkę przejął Łukasz Podolski. Napastnik Górnika nie potrafił jednak pokonać czujnego w bramce Ivana Grbicia.  Do końca pierwszej połowy nie było większego zagrożenia z obu stron i na przerwę oba zespoły udały się przy bezbramkowym remisie. Opiekun Motoru Mateusz Stolarski twierdził, że jego piłkarze kontrolowali zagrożenie ze strony przeciwnika.

Motor Lublin drugą połowę rozpoczął z przytupem. Najpierw główkował Mraz. Wtedy wspaniałą interwencją popisał się golkiper zabrzan, Michał Szromnik. Chwile później był już bezradny i musiał skapitulować. Christopher Simon otrzymał futbolówkę przed polem karnym gości i ze stoickim spokojem skierował ją w prawy dolny róg bramki przeciwnika. Motor nie zwalniał tempa, dążąc do zdobycia kolejnej bramki. Znów uaktywnił się Mraz, który znalazł sobie miejsce do strzału przed polem karnym Górnika. Napastnik gospodarzy trafił jednak w słupek. Widać było, że to drużyna z Lublina była lepsza na boisku i jeśli ktoś miał zdobyć gola to był to Motor Lublin. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i po czterech próbach kibice zgromadzeni na Arenie Lublin byli świadkami pierwszego zwycięstwa w PKO BP Ekstraklasie od ponad 32 lat. Zdaniem szkoleniowca Górnika, Jana Urbana jego drużyna zrobił zbyt mało, aby myśleć o trzech punktach.

Dzięki zwycięstwu Motor Lublin plasuje się na 10. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 9 oczek. W następnej kolejce lublinianie udadzą się do Mielca na mecz z tamtejszą Stalą.