Mocne lubelskie akcenty na koniec MP w pływaniu w Lublinie

Ostatni dzień na MP w Lublinie przyniósł cztery rekordy Polski, w tym trzy indywidualne, a jeden w sztafecie żeńskiej.

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu Lublin 2015 dobiegły końca. Ostatniego dnia zmagań czworo pływaków z Lubelszczyzny wywalczyło medale.

Srebro na 200 metrów stylem dowolnym wywalczył Jan Świtkowski. Zawodnik Skarpy Lublin, na co dzień trenujący w Stanach Zjednoczonych, ustąpił tylko Kacprowi Majchrzakowi z Warty Poznań:

Mówił Jan Świtkowski.

Drugie miejsce zajęła także jego koleżanka klubowa Ludwika Szynal. Na 200 metrów grzbietem przegrała jedynie z wicemistrzynią Europy Alicją Tchórz. Jak sama przyznaje, w tym wyścigu dała z siebie wszystko:

Pierwszy medal na seniorskiej imprezie zdobyła Julia Adamczyk. 16-latka z Lublinianki zajęła trzecie miejsce na 400 metrów zmiennym. Druga była natomiast reprezentantka Żaka Biała Podlaska Jowita Sieńczyk, a wygrała Paulina Piechota z UKS-u Łódź.