Lublin uczcił młodych. Minęły dwie dekady funkcjonowania organizacji samorządowej.
Dziś (23 czerwca) w Ratuszu nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej 20-lecie działalności Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Z tej okazji zaprezentowano film wspomnieniowy prezentujący historię i dorobek tego organu.
Marcin Bubicz– mówi Marcin Bubicz, Radny Miasta Lublin.
To właśnie młodzi samorządowcy angażowali się w kandydaturę Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 oraz Europejskiej Stolicy Kultury 2029. W skład rady wchodzą nastolatkowie reprezentujący mieszkańców miasta, będących uczniami szkół ponadpodstawowych z terenu Lublina w liczbie 36 radnych.
Mariusz Banach– mówi Mariusz Banach, zastępca Prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania.
Warto zauważyć, że organizacje samorządowe umożliwiają młodym wpływ na funkcjonowanie miasta. Ponadto zwiększa to poziom odpowiedzialności społecznej.
Dominika Podlaska



