MKS bez Pucharu. Zagłębie znowu lepsze

Szczypiornistki Zagłębia Lubin są w tym sezonie prawdziwym przekleństwem dla szczypiornistek MKS-u Perły Lublin. Podopieczne Moniki Marzec w tym sezonie ani razu nie zdołały pokonać Miedziowych. Tym razem uległy im w rozgrywanym w Gnieźnie finale Pucharu Polski, przegrywając 15-24.

Finał PP był ostatnią szansą na to, by lublinianki zdobyły w tym sezonie trofeum. Początek meczu mógł wskazywać na to, że MKS jest zdesperowany by zakończyć ten sezon pozytywnym akcentem. Perła szybko wyszła na prowadzenie 2-0, dzięki bramkom żegnających się z klubem Natalii Nosek i Magdy Balsam. Potem do kontrofensywy przeszło Zagłębie. I tak jak to miało miejsce w poprzednich meczach mijającego sezonu, podopieczne Bożeny Karkut były skuteczniejsze. Znakomitą postawę w ofensywie prezentowały Adrianna Górna i Patrycja Świerżewska, które w tym meczu rzuciły odpowiednio siedem i pięć goli.

Po pierwszej połowie Mistrzynie Polski prowadziły 11-6 i w drugiej części tylko potwierdziły, że są lepszą drużyną. MKS nie miał argumentów w ofensywie. Podopieczne Moniki Marzec zdołały się zbliżyć do rywalek na trzy trafienia w 38.minucie i nie zdołały zniwelować straty. Osamotnią w ataku Balsam, która w finale zaliczyła osiem trafień wspomogły tylko Nosek, Joanna Gadzina i Aleksandra Rosiak. Zagłębie dobiło lublinianki w ostatnich pięciu minutach, wypracowując sobie dziesięciobramkową przewagę na kilkanaście sekund przed końcem spotkania. Honorowe trafienie Nosek, niwelujące rozmiary porażki były obrazem słabego sezonu w wykonaniu Perły.

MKS Zagłębie Lubin 24 (11) – 15 (6) MKS Perła Lublin

Zagłębie: Wąż, Drzemicka, Maliczkiewicz – Grzyb (2), Hartman (1), Górna (7), Drabik (1), Galińska (2), Zawistowska (1), Kochaniak (3), Machado Matieli (2), Noga, Świerżewska (5), Milojević

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Balsam (8), Szarawaga, Więckowska, Gęga, Tatar, Nocuń, Anastacio, Nosek (4), Gadzina (1), Rosiak (2), Achruk

Kary: Zawistowska (2 min), Świerżewska (2 min), Milojević (4 min) – Więckowska (2 min), Tatar (2 min), Anastacio (2 min), Gadzina (2 min)