Malwina Kopron Mistrzynią Polski

Młociarka AZS UMCS Lublin Malwina Kopron z wynikiem 73,95 metrów została Mistrzynią Polski. Pochodząca z Puław zawodniczka wywalczyła również minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Drugie miejsce z wynikiem 72,76 zajęła Joanna Fiodorow z AZS-u Poznań, zaś podium uzupełniła reprezentantka klubu KKL Kielce Katarzyna Furmanek, która rzuciła młot na odległość 67,48.

To drugi medal lubelskich lekkoatletów, wywalczony w sobotę. Brązowy medal w chodzie na 10 kilometrów wywalczył bowiem Rafał Fedaczyński z czasem 42:23:99. Chodziarza AZS UMCS Lublin wyprzedzili Rafał Sikora z AZS AWF Katowice i Dawid Tomala, reprezentujący klub AZS Politechnika Opolska. Fedaczyński stracił do zwycięzcy niespełna 3,5 sekundy.

Warto dodać, że w pierwszym dniu rywalizacji na stadionie MOSiR w Radomiu złoty medal w pchnięciu kulą wywalczyła Paulina Guba. Mistrzyni Europy posłała kulę na 18.metr i 57.centymetr. Druga zawodniczka, reprezentująca Podlasie Białystok Klaudia Kardasz pchnęła 42 centymetry krócej. Na trzecim stopniu podium znalazła się Maja Ślepowrońska z AZS AWF Warszawa z wynikiem 16,19.

Nieźle, choć bez dorobku medalowego zaprezentowali się dyskobol Damian Kamiński, który z wynikiem 58,11 zajął 4.miejsce. Tuż za podium uplasował się również Michał Kitliński, startujący w biegu na 800 metrów. Do medalu zabrakło mu 0.85 sekundy. W tym samym biegu ósmą pozycję zajął Kamil Oleszek z czasem 1:57:97. Na tej samej lokacie bieg ukończyła sztafeta kobiet 4×100 metrów w składzie Małgorzata Kołdej, Natalia Pietruszuk i Alicja Wrona.