Małgorzata Hołub-Kowalik z brązowym medalem Halowych Mistrzostw Europy

Zawodniczka AZS UMCS Lublin zdobyła brązowy krążek na HME w Toruniu w swojej koronnej konkurencji, sztafecie 4×400 metrów. Hołub-Kowalik wystartowała wspólnie z Natalią Kaczmarek, Kornelią Lesiewicz i Aleksandrą Gaworską.

W sztafecie nie mogła wystartować Justyna Święty-Ersetic. Halowa wicemistrzyni Europy doznała urazu, który wykluczył start w biegu. W drużynie nie było również innych „Aniołków Matusińskiego”. Pod nieobecność Święty-Ersetic, Igi Baumgart-Witan i Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej, to właśnie biegaczka AZS UMCS Lublin była liderką polskiej sztafety. Hołub-Kowalik zaprezentowała się w niej z jak najlepszej strony. Po jej biegu Polki wyszły na prowadzenie. Po Hołub-Kowalik do boju ruszyła Lesiewicz, która utrzymała dobre tempo, zaś Gaworska zakończyła bieg na trzecim miejscu. Biało-czerwone ukończyły rywalizację z czasem 3:29.94 sekundy. Zwyciężyły Holenderki z czasem 3:27.15, które o sekundę i pięć setnych wyprzedziły Brytyjki.

W niedzielę rywalizowała również Karolina Kołeczek na dystansie 60 metrów przez płotki. Zawodniczka AZS UMCS Lublin odpadła jednak w półfinale, w którym pobiegła z czasem 8.12.