Los Blancos zdobywają pierwsze trofeum w sezonie

W ramach finału Superpucharu UEFA na PGE Narodowym Real Madryt pokonał Atalantę Bergamo 2-0. Spotkanie na trybunach oglądało 56 402 osób.

Źródło: Real Madyt – facebook

W 25 minucie spotkania włoska ekipa stworzyła sobie bardzo groźną sytuację do objęcia prowadzenia. Po centrze Martena de Roona piłka odbiła się od Édera Militão i trafiła w obramowanie bramki, gdyby futbolówka leciała niżej bramkarz Madrytu byłby bez szans. W drugiej części spotkania dwie minuty po wznowieniu gry kolejną świetną sytuację mieli zawodnicy z Bergamo, Mario Pašalić uderzał głową jednak  Thibaut Courtois kapitalnie interweniował przy tym strzale co dalej utrzymywało mistrza Hiszpanii w grze o trofeum. W 59 minucie do głosu doszli podopieczni Carlo Ancelottiego, Vinícius Júnior po indywidualnej akcji zagrał do Federico Valverde, który skierował piłkę do pustej bramki i na tablicy wyników faworyt meczu prowadził 1:0. Dziewięć minut po pierwszym trafieniu swojego premierowego gola w barwach Realu Madryt zdobył Kylian Mbappe po świetnym wyłożeniu piłki przez Juda Bellinghama. Wygrana w tym spotkaniu Królewskich udowodniła, że w tym sezonie również mogą zdobywać najważniejsze klubowe trofea.