Laura Bernat brązową medalistką MŚ Juniorów!

Pływaczka AZS UMCS Lublin Laura Bernat zdobyła w Limie brązowy medal w swojej koronnej konkurencji, 200 metrów stylem grzbietowym.

Do finału Bernat awansowała z czasem 2:13:29, co dało jej czwarte miejsce w półfinale. W finale niespełna 17-letnia zawodniczka popłynęła z czasem 2:11:09 i o jedną dziesiątą sekundy wyprzedziła czwartą Mio Naritę z Japonii! Zwyciężyła inna Japonka, Yuzuki Mizuno z czasem 2:09:79, zaś na drugiej pozycji ze stratą jednej dziesiątej finiszowała Węgierka Dora Molnar, z którą Bernat przegrała w lipcu tytuł Mistrzyni Europy Juniorów.

Dla Bernat to kolejny juniorski medal na wielkiej imprezie w tym roku po srebrze na ME. Warto również dodać, że w tym roku lublinianka zajęła również siódme miejsce na 200 metrów grzbietem podczas ME seniorów.