Koszykarze UN!B AZS UMCS Startu 2 Lublin nadal niepokonani

W 12. kolejce 2. Ligii Koszykówki Mężczyzn lublinianie pokonali Żubry Białystok. Po raz kolejny akademicy pokonali granicę stu punktów wygrywając 106:46.

Przed meczem podopieczni Przemysława Łuszczewskiego, z passą 9 wygranych z rzędu, byli zdecydowanym faworytem spotkania. I jak pokazał wynik – zdecydowanie się z niego wywiązali. Ponadto w ekipie z Białegostoku z powodu kontuzji zabrakło dwóch kluczowych zawodników.

Wynik dość szybko otworzył Mateusz Wiśniewski, ale na to odpowiedzieli przyjezdni. Początek spotkanie nie zwiastował jednak ich porażki. Po niecałych 3 minutach za sprawą lay upu Patryka Andruka Żubry remisowały 4-4. Worek z punktami otworzyła dopiero celna trójka z wyskoku Michaela Gospodarka. I tak po paru minutach gospodarze prowadzili już 12. oczkami, a pierwszą kwartę wygrali 22:13.

W drugiej ćwiartce Żubry próbowały gonić wynik, jednak nie pozwalał im na to między innymi Adam Myśliwiec, który zanotował na swoim koncie w sumie 8 zbiórek. Do końca tej części spotkania akademicy zdołali odskoczyć i na długą przerwę schodzili z wynikiem 43:30.

– wyjaśnia Przemysław Łuszczewski, trener lubelskiego zespołu.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, która w zdecydowanej większości była pod kontrolą akademików.  Co chwila trafiali Myśliwiec oraz Karol Obarek. Byli to dwaj najlepiej punktujący meczu. Zdobyli, odpowiednio, 17 i 15 oczek.

Miejscowi nie dawali dojść do głosu rywalom, konsekwentnie powiększając przewagę, a Żubrom brakowało skuteczności. Białostoczanie zdobyli w trzeciej odsłonie zaledwie 5 punktów. Z kolei Akademicy 36.

Mimo zdecydowanej przewagi mocnych stron rywali nie zignorował Karol Obarek, zawodnik ekipy z Lublina.

W ostatniej części spotkania można było oglądać praktycznie jednostronny pojedynek. Nie była to dominacja tak wielka jak w trzeciej kwarcie, ale wynik 27:11 też może świadczyć o zdecydowanej przewadze lublinian. Ostatecznie podopieczni trenera Łuszczewskiego spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca, wygrywając 106:46.

– przyznaje Krzysztof Kalinowski, trener białostockich Żubrów.

Dla lubelskich akademików było to dziesiąte zwycięstwo z rzędu, a dwa kolejne mecze czekają lublinian jeszcze w tym tygodniu. W czwartek zagrają oni z KKS-em Tur Basket Bielsk Podlaski, a w niedzielę z Sokołem Ostrów Mazowiecka.