Górnik Łęczna z kolejnym triumfem w 2 kolejce Betclic 1.Liga

Betclic 1 Liga/FB

Drugie spotkanie Górnika Łęczna w Betclic 1. Liga. Pomimo problemów drużyna z Łęcznej zwyciężyła ze Stalą Rzeszów 2:1.

Górnik Łęczna w 2 kolejce Betclic1. Ligi mierzył się na własnym boisku z zespołem z Rzeszowa . Gospodarze szybko zdobyli przewagę, bo już w 19 minucie po trafieniu głową Przemysława Banaszaka. Jednak w 40 minucie po nieudanej próbie wykopania piłki spoza pola karnego, czerwony kartonik zobaczył bramkarz Górnika Branislav Pindroch. Mimo takiego osłabienia zespół z Łęcznej utrzymywał swoją przewagę bramkową do końca pierwszej połowy. W 49 minucie spotkania po dośrodkowaniu w pole karne piłkę w bramce umieścił Tomasz Bala. Po jego trafieniu mieliśmy wynik 1:1. Remisowy rezultat utrzymywał się do 84 minuty. Po wyrzucie z autu w pole karne przez miejscowych piłka po rykoszecie dotarła do Damiana Warchola, który nie pozostawił bramkarzowi złudzeń i pewnie umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie osłabiona ekipa Górnika Łęczna zdołała wygrać spotkanie w dziesięciu, 2:1. Po 2 kolejkach drużyna ma 6 pkt na swoim koncie. Kolejne spotkanie Górnika z ŁKS-em Łódź odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 20:30.