Górnik Łęczna wciąż niepokonany

W meczu kończącym 3. kolejkę Betclic I ligi, Górnik Łęczna zremisował 1:1 z ŁKS Łódź, utrzymując swoją serię bez porażki.

Pierwsza połowa nie wzbudziła większych emocji. Najlepszą okazję na zdobycie bramki miała drużyna z Łęcznej. W 25. minucie Damian Warchol mógł otworzyć wynik spotkania, ale jego strzał z bliskiej odległości został zablokowany przez obrońcę gospodarzy.
Po przerwie ŁKS Łódź szybko objął prowadzenie. W 50. minucie Andreu Arasa zdobył bramkę dla gospodarzy. Kilka minut później Adrien Louveau niebezpiecznie sfaulował zawodnika Górnika. Sędzia ukarał go żółtą kartką, ale po weryfikacji VAR zmienił decyzję na czerwoną i odesłał Louveau do szatni. Od tego momentu goście przejęli inicjatywę.
W 89. minucie Górnikowi udało się wyrównać. Damian Warchol wykorzystał podanie z lewej strony boiska, strzelając wyrównującą bramkę. Górnik do ostatnich sekund walczył o trzy punkty, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

O postawie swojego zespołu mówił trener Górnika Łęczna- Pavol Stano

Następne spotkanie drużyna z Lubelszczyzny rozegra w najbliższą sobotę o 14:30, kiedy to na własnym stadionie podejmie Polonię Warszawa.