Chociaż na zewnątrz panują upały, nie zapomnijmy o chłodnej głowie

fot. Dominka Podlaska

Dla jednych będzie to czas relaksu, dla drugich zaś wzmożony czas pracy. Rusza akcja ,,Bezpieczne Wakacje”.

Młodzież już za moment zakończy rok szkolny, rozpoczynając letnia przerwę. Z tej okazji miasto nie próżnuje i wprowadza szereg działań kontrolno-zapobiegawczych. Dziś wojewoda lubelski podpisał umowy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym na wykonanie zadań oraz wszechstronną pomoc dla osób potrzebujących, jak również dotkniętych szkodami w czasie wakacji.

Krzysztof Komorski– mówi Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski.

Służby apelują o zachowanie kilku zasad ostrożności na kąpieliskach. Zwracają uwagę na m.in. powstrzymanie się od wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu, czy pływaniu w dozwolonych, oznakowanych miejscach. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu się przed wpływem wysokich temperatur podczas przechadzek w obszarach leśnych i otwartych.

 

Dominika Podlaska

Share Button
Opublikowano w Aktualności, Wydarzenia