Bogdanka AZS UMCS II Lublin z ligową porażką na swoim parkiecie.

Akademia Koszykówki AZS UMCS Lublin/FB

Kolejny mecz Bogdanki AZS UMCS II Lublin w 1 koszykarskiej lidze kobiet już za nami. Tym razem akademiczki przegrały w starciu z UKS PWiK Huragan Wołomin 50:74.

W 18 kolejce 1 koszykarskiej ligi kobiet, Bogdanka AZS UMCS II Lublin podejmowała na swojej hali drużynę z Wołomina, UKS PWiK Huragan Wołomin. Początek pierwszej kwarty spotkania zdecydowanie pod dyktando gości. Mimo wielu dobrych sytuacji zawodniczki z Lublina raziły słabą skutecznością. Pierwsze punkty gospodynie zdobyły dopiero po ok. 4 minutach gry. Mimo to pod koniec tej części spotkania na tablicy widniał wynik 15:19 dla gości. W tej części meczu gospodynie wykorzystywały swoje szanse, co zapewniło im prowadzenie po pierwszej połowie 32:30. Trzecia i czwarta kwarta to ponownie dominacja gości. W poczynaniach gospodyń widoczny był problem z wykończeniem sytuacji rzutowych i liczne straty piłki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 50:74 dla przyjezdnych .

Występ swoich podopiecznych podsumował trener zespołu Marek Lebiedziński: Marek Lebiedziński