Belgrad miejscem sukcesów dla lubelskich pływaków!

Serbska stolica pozostanie we wspomnieniu zawodników AZS UMCS na długo. Wszystko za sprawą Mistrzostw Europy w pływaniu, które właśnie tam miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Zawodnicy AZS UMCS wywieźli z zawodów fantastyczne wyniki i rekordy Polski. Na koncie udało się zanotować nawet mistrzostwo Europy, które wywalczyła Adela Piskorska na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Od początku zawodów Adela Piskorska prezentowała wysoką formę. Pewnie przeszła przez drogę eliminacyjną, którą wygrała. Najlepszy wynik osiągnęła również w półfinale. Ostatnia prosta w drodze na szczyt również została pokonana przez pływaczkę znakomicie. W osiągnięciu złotego krążka nie przeszkodziły nawet nieprzychylne warunki atmosferyczne. Piskorska nie przekraczając minuty dotarła do mety i mogła cieszyć się ze złotego krążka.

-podsumowuje Mistrzyni Europy, Adela Piskorska

Na słowa uznania zasługują również występy innych lubelskich pływaków. Srebrny medal w trzymał w dłoniach Bartosz Piszczorowicz, który był jednym z ogniw w sztafecie mieszanej 4×200 metrów. O krok od podium stanął Kacper Stokowski, który w wyścigu na dystansie stu metrów stylem grzbietowym, był piaty. Zapomnieć nie można również o Laurze Bernat. Pływaczka miała znaczny wpływ na złoto żeńskiej sztafety 4×100 metrów stylem zmiennym. Zawodniczka wystartowała w eliminacjach, w których drużyna pokonała rywali.