Najlepszy strzelec Avii Świdnik w minionym sezonie zostaje na dłużej w klubie. Andrij Remeniuk przedłużył kontrakt z dumą lotniczego miasta.
Avia Świdnik poinformowała kibiców o kolejnym ważnym ruchu kadrowym, w kontekście walki na drugoligowym froncie. Klub pożegnał już czterech zawodników, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali żółto-niebieskie barwy. W tej grupie znaleźli się: Dominik Zawadzki, Krzysztof Żmuda, Mateusz Jarzynka oraz Rafał Dobrzyński. Na dłużej został natomiast Kacper Orzechowski, który opuścił szeregi Olimpii Grudziądz. Teraz Avia poinformowała, że swoją umowę z klubem przedłużył najlepszy strzelec zespołu w minionym sezonie – Andrij Remeniuk.
27-letni skrzydłowy dołączył do Avii w 2024 roku, opuszczając Metalist 1925 Charków, grający na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Ukrainie. W swoim pierwszym sezonie rozegrał łącznie 30 spotkań, w których zanotował 10 bramek oraz 8 asyst. Kolejny rok był jednak jeszcze lepszy w wykonaniu Remeniuka. Po 35 meczach, na poziomie Betclic 3. ligi gr. IV oraz w rozgrywkach Pucharu Polski, zaliczył 16 trafień oraz 7 ostatnich podań. W klasyfikacji najlepszych strzelców ligi uplasował się na trzeciej pozycji.
Dokładnie 24 godziny temu…
Andrij „bello di notte” Remeniuk 🔥#DumaLotniczegoMiasta
Źródło: https://t.co/0iCeuSSGnM pic.twitter.com/2CVMxyCC49
— MKS Avia Świdnik (@AviaMks) March 22, 2026
Przed występami w Polsce, Remeniuk zanotował 56 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywek na Ukrainie jako zawodnik Metalista 1925 Charków oraz Karpat Lwów. Udało mu się także zapisać na liście strzelców w ligowych pojedynkach z Dynamem Kijów oraz Zoryą Ługańsk. W latach 2017-18 był również młodzieżowym reprezentantem swojego kraju, z którym wystąpił chociażby na Mistrzostwach Europy do lat 19.
Nowa umowa Andrija Remeniuka obowiązywać będzie do 30 czerwca 2029 roku.
Zdjęcia: Avia Świdnik (facebook)



