Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu już za nami

Basen Aqua Lublin gościł w weekend pływaków z całego kraju w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. W stawce znaleźli się też czołowi polscy zawodnicy.

Do Lublina przyjechała trójka olimpijczyków z Rio de Janeiro – Alicja Tchórz, Filip Wypych oraz Tomasz Polewka. Wszyscy mogą zaliczyć AMP-y do udanych. Alicja Tchórz triumfowała dwukrotnie – na 50 metrów grzbietem i 100 metrów zmiennym. Filip Wypych okazał się najlepszy na swoim koronnym dystansie 50 metrów dowolnym. Natomiast Tomasz Polewka wygrał w obu wyścigach grzbietowych – na 50 i 100 metrów. Pływak AWF-u Katowice podszedł na poważnie do tego startu:

W punktacji drużynowej kobiet najlepsze były pływaczki AGH Kraków. Bardzo dobrze poradziły sobie także zawodniczki UMCS Lublin, które uplasowały się na 6. miejscu. Wśród panów zwyciężyli reprezentanci AWF Katowice, a na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele UMCS Lublin.

AMP-y są jednym z ostatnich etapów przygotowań do Głównych Mistrzostw Polski, które rozpoczną się 18 maja w Lublinie. Tam zawodnicy będą walczyć nie tylko o medale, ale przede wszystkim o kwalifikacje na lipcowe Mistrzostwa Świata na długiej pływalni w Budapeszcie.

======

Szczegółowe wyniki z Akademickich Mistrzostw Polski znajdziecie pod poniższym linkiem: