Zawodniczki AZS UMCS ze zwycięstwem w żeńskim turnieju futsalowym!

Zwycięscy turnieju

W weekend piłkarskich emocji dostarczył sobotni turniej futsalowy kobiet, w którym to na hali Uniwersytetu medycznego o złoty puchar rywalizowały reprezentantki czterech lubelskich uczelni. Do półfinału doszły bowiem drużyny AZS UMCS, AZS UM, AZS KUL oraz AZS ANS.

Ze względu na zeszłoroczną edycję turnieju, jako faworytki były typowane zawodniczki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Piłkarki nie zawiodły oczekiwań kibiców. Już w meczu otwierającym tę fazę turnieju pokonały swoje rywalki z Uniwersytetu Medycznego aż 10:0, nie pozostawiając tym samym wątpliwości co do awansu.

Jako drugi półfinał rozegrane zostało spotkanie pomiędzy KUL-em a ANS, które dość pewnie, bo wynikiem 5:2 wygrały zawodniczki Akademii Nauk Stosowanych. Wynik tego starcia oznaczał, że do walki o trzecie miejsce staną drużyny KUL-u i UM.

To właśnie ten mecz okazał się najbardziej zaciętą rywalizacją turnieju. Początkowo studentki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego znacząco przeważały i kontrolowały spotkanie, potwierdzając to wynikiem 2:0 do przerwy, które zaraz po przerwie zmieniło się na 3. Jednak UM za wszelką cenę starał się wrócić do gry i po bardzo gorącej końcówce piłkarki schodziły z boiska przy wyniku 3:2 dla KUL-u.

Mimo tak mocnej rywalizacji, najbardziej elektryzujące mogło się wydawać spotkanie finałowe pomiędzy UMCS-em a ANS. Tak jednak nie było, bo od samego początku dominującą pozycję przyjęły zawodniczki AZS UMCS, nie dając rywalkom miejsca do gry. Przypieczętowały to wynikiem aż 8 do 0, a tym samym sięgnięciem po puchar mistrzowski. Tak spotkanie finałowe podsumowała piłkarka AZS UMCS – Julia Gąsiorowska: