Zwycięskie derby Lubelszczyzny dla szczypiornistek MKS AZS UMCS Lublin

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęły sezon 1 ligi. Podopieczne Małgorzaty Roli na inauguracje rozgrywek pewnie pokonały w symbolicznych „derbach Lublina” drużynę SMS ZPRP I Lublin. Dodatkowej pikanterii temu spotkaniu dodał fakt, że trenerką drużyny SMS-u jest była szkoleniowiec MKS-u AZS-u UMCS Lublin, Izabela Puchacz.

To jest już zupełnie inna drużyna niż za moich czasów – wyjaśnia Izabela Puchacz

Samo spotkanie było jednak mocnym pokazem siły akademiczek. Podopieczne Małgorzaty Roli od początku spotkania narzuciły rywalkom swoje warunki i odskoczyły na kilka trafień. W pewnym momencie akademiczki prowadziły już 11:3. Pod koniec pierwszej połowy zawodniczki SMS-u poprawiły nieco skuteczność. Po pierwszej połowie podopieczne trenerki Roli prowadziły 20:11. W drugiej połowie przebieg meczu był bardziej wyrównany jednak dzięki świetnej grze w defensywie akademiczki nie dały już sobie zrobić krzywdy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 36:20.

Tak mecz komentuje trenerka MKS AZS UMCS Lublin Małgorzata Rola.