12 medali wywalczyli młodzi lekkoatleci AZS UMCS Lublin

W Finale Tamex Ekstraklasy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze, zawodnicy KU AZS UMCS zajęli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Lepsza była tylko drużyna AZS AWF Warszawa.

Lubelscy akademicy podczas finałowej imprezy sięgnęli po łącznie 12 medali – dokładnie po 4 w każdym kolorze.

Złote krążki wywalczyli: Karolina Kołeczek w wyścigu na 110 metrów przez płotki, Paulina Guba w konkursie pchnięcia kulą, Tomasz Jaszczuk w rywalizacji skoczków w dal oraz Michał Kitliński w biegu na 800 metrów.

Srebrne medale zdobyli: płotkarze – Michał Sierocki na dystansie 110 metrów, Michał Jabrzyński na 400 metrów, a także sztafeta żeńska 4 x 100 metrów w składzie Patrycja Malus, Elżbieta Jaroszewicz, Natalia Pietruczuk, Małgorzata Kołdej oraz sztafeta męska 4 x 400 metrów w składzie Michał Jabrzyński, Maciej Hołub, Michał Kitliński, Andrzej Jaros.

Brązowe medale wywalczyli: kulomiot – Mateusz Mikos, a także biegacze – Andrzej Jaros w wyścigu na 400 metrów, Paulina Pawłowska w starcie na 1500 metrów kobiet oraz Sebastian Smoliński również w biegu na 1500 metrów.

W ten sposób lekkoatleci AZS UMCS Lublin zdobyli 146 punktów co dało im młodzieżowe wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji drużynowej. Najlepsi byli zawodnicy AZS AWF Warszawa, a na 3. miejscu uplasowała się kadra zespołu KS Podlasie Białystok.