Pierwszy triumf Pauliny Guby w 2019 roku

Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, lekkoatletka AZS UMCS Lublin głosami Kapituły została wybrana  Sportowcem Województwa Lubelskiego w Plebiscycie Dziennika Wschodniego.

Finałowa Gala 14-tej edycji Plebiscytu odbyła się w hotelu Victoria. W imieniu Pauliny Puchar odebrała prorektor do spraw kształcenia UMCS, prof. Alina Orłowska, która nie kryła zadowolenia z osiągnięć sportowców uczelnianego klubu AZS.

Plebiscyt

Czołówkę najlepszych sportowców, których wybierali czytelnicy Dziennika Wschodniego zdominowali żużlowcy Speed Car  Motoru Lublin. W 10-tce znalazło się ich aż 4, a wygrał Paweł Miesiąc.

W tej klasyfikacji Paulina Guba znalazła się na 9-ym miejscu a tuż za nią uplasowali bobsleiści AZS UMCS Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski.