Motor powraca na zwycięską ścieżkę

Piłkarze Motoru Lublin wygrali w zaległym meczu 19. Kolejki III Ligi 2:0 z Podlasiem Biała Podlaska. Drużyna z Lublina zrehabilitowała się za ostatnią wyjazdową porażkę z Wiślanami Jaśkowice.

„Motorowcy” na pierwszą połowę meczu w Białej Podlaskiej wyszli jak po swoje. Chociaż „żółto-biało-niebiescy” stwarzali sytuacje i wyraźnie dominowali , to jednak nie udało im się tego udokumentować trafieniem do siatki Podlasia. Podopieczni Piotra Zasady w porównaniu do poprzedniego meczu poprawili grę w defensywie, bo w pierwszej połowie dopuścili do tylko jednej groźnej sytuacji ze strony gospodarzy.

Drugie 45 minut przyniosło wyczekiwane bramki.  Motor konsekwentnie napierał na przeciwników i w końcu w 60. minucie do siatki Podlasia trafił Artur Gieraga. W dalszej części spotkania  jego intensywność znacznie zmalała, jednak w 81. minucie Dmytro Kozban zdołał  jeszcze podwyższyć prowadzenie zespołu z „Koziego Grodu” na 2:0. Wynik już się nie zmienił, a 3 punkty pojechały do Lublina.

Motor zajmuje w tym momencie 2. miejsce w tabeli III Ligi ze stratą trzech punktów do Resovii Rzeszów. W następnym spotkaniu podopieczni Piotra Zasady zagrają z zespołem znajdującym się obecnie w grupie spadkowej-Wisłą Sandomierz. Początek tego spotkania w sobotę na Arenie Lublin o godzinie 19.