Jesteśmy po finale Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Najlepsi w tym roku okazali się zawodnicy KULu.

AZS Lublin/FB

Dzisiaj miejsce miał finał kolejnej edycji AMWL w koszykówce mężczyzn. Drużyna Politechnik mierzyła się z KULem. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął KUL, pokonując politechnikę 87:60.
Finał zawodów odbył się na hali Politechniki Lubelskiej. Gdzie gospodarze mierzyli się z zespołem KULu. Już od pierwszych minut spotkania było widać bardzo bojowe nastawienie drużyny gości. W pierwszej kwarcie zawodnicy KULu zaznaczyli swoją dominację, prowadząc 6 punktami. Po kolejnej kwarcie prowadzili już trzynastoma oczkami, 37:50. Po przerwie zawodnicy przyjezdnych jeszcze lepiej odnajdywali się na parkiecie politechniki i bez litośnie punktowali gospodarzy. Ich dominacja utrzymała się już do końcowego gwizdka. Ostatecznie drużyna gości wygrała 60:87. Wygrana zapewniła im tytuł mistrzów województwa lubelskiego.