Górnik Łęczna stawia na doświadczenie. Po raz kolejny nowy zawodnik, który dołącza do zielono-czarnych, ma za sobą grę na wyższych szczeblach rozgrywek w Polsce. Grzegorz Rogala, jako trzeci nowy piłkarz Górnika, został oficjalnie przywitany.
Górnik Łęczna po raz kolejny postawił na zawodnika, który wniesie sporo doświadczenia do szatni zarządzanej przez trenera Jurija Szatałowa. Po Bartłomieju Korbeckim oraz Michale Walskim do drużyny dołączył 30-letni Grzegorz Rogala, opuszczający GKS Katowice.
CZYTAJ: Górnik Łęczna ogłosił kolejne wzmocnienie. Nowym zawodnikiem został Michał Walski
Rogala ma być uzupełnieniem lewej strony boiska. W trakcie swoich spotkań najczęściej występował w formacji obrony lub jako wahadłowy. Po poprzednim sezonie 30-latek miał na swoim koncie zaledwie osiem rozegranych meczów: 6 w lidze oraz 2 w Pucharze Polski. Łącznie
spędził na boisku 398 minut.
Jego historia z GKS-em Katowice sięga jednak sezonu 2019/20. Od tego momentu zaczął reprezentować śląski klub, odchodząc po trzech latach z Błękitnych Stargard Szczeciński. Na stadionie przy ulicy Bukowej przeżył dwa awanse. W sumie zagrał dla GKS-u 173 razy, strzelając 9 bramek oraz notując 18 asyst.
„Przede wszystkim profesjonalizm prezesa i trenera w rozmowach – zarówno ze mną, jak i z moim menedżerem. Prezes odezwał się praktycznie tydzień przed zakończeniem rozgrywek. Na początku nie było to dla mnie nawet realne, nie brałem tego pod uwagę. Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień widziałem jednak coraz większą wolę przekonania mnie. Bardzo profesjonalne podejście, przedstawienie całego planu, pomysłu na zespół i mojej roli w drużynie – krótko mówiąc, to mnie przekonało, że dzisiaj jestem tu, gdzie jestem.” – mówił Rogala dla klubowych mediów o tym co przekonało go, aby dołączyć do Górnika.
30-latek podpisał kontrakt na dwa lata, z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.


