Zwyciężyło doświadczenie. MKS Selgros Lublin przegrywa z mistrzyniami Norwegii

MKS Selgros Lublin doznał drugiej z rzędu porażki w Lidze Mistrzów piłkarek ręcznych. Tym razem podopieczne Sabiny Włodek uległy faworytkom grupy D, zespołowi mistrza Norwegi Larvik HK 23:28.

Lublinianki weszły w mecz wyraźnie stremowane, przez co po pierwszych 15 minutach to Norweżki prowadziły 9:6. Drugi kwadrans pierwszej połowy był jednak dużo lepszy i skuteczniejszy w wykonaniu szczypiornistek MKS-u, dzięki czemu  do przerwy prowadziły one 14:13.

Druga część meczu upłynęła pod znakiem twardej i wyrównanej walki. Na prowadzeniu raz po raz zmieniały się oba zespoły. Ostatnie dziesięć minut gry zdominowały jednak przyjezdne, które wypracowały sobie pięciobramkową przewagę. Piłkarek MKS-u nie było stać na odrobienie strat i ostatecznie przegrały z Larvik HK 23:28.

Zabrakło nam doświadczenia w europejskich rozgrywkach- stwierdziła po spotkaniu kołowa lubelskiej ekipy, Joanna Drabik:

Już za tydzień przed lubliniankami kolejna szansa na punkty Ligi Mistrzów. W niedzielę zmierzą się one z francuskim Metz Handball

Pełna relacja z meczu MKS Selgros Lublin w Lidze Mistrzów w najbliższym Dookoła Sportu. Start w niedzielę o 20:00. Zapraszamy!