Zwycięstwo z CCC Polkowice na dobry początek ligowych zmagań

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczęła sezon w Basket Lidze Kobiet od sensacyjnej wygranej. Akademiczki pokonały brązowego medalistę Mistrzostw Polski CCC Polkowice 76:70.

Zespół z Dolnego Śląska jest typowany do walki o ligową czołówkę. Pierwsze spotkanie pokazało jednak, że będzie to droga co najmniej wyboista. Przez całe 40 minut żadna z drużyn nie mogła objąć wyraźnego prowadzenia. Po pół godzinie gry minimalnie lepsze były lublinianki, które wygrywały 52:51.

Na początku czwartej kwarty inicjatywa była jednak po stronie gospodyń. Bardzo dobrze radził sobie polsko-grecki duet Angelika StankiewiczArtemis Spanou. Z kolei po stronie gości grę prowadziła amerykańsko-polska para Feyonda FitzgeraldMartyna Cebulska. To właśnie te dwie zawodniczki utrzymywały drużynę w grze i wyprowadziły ją na prowadzenie 67:64. Lepsza dyspozycja w obronie i mądrze zaplanowany atak dały „Pszczółkom” wygraną 76:70 w końcówce spotkania.

Lublinianki będą miały teraz ponad tydzień wolnego przed drugą ligową konfrontacją. 1 października podopieczne Wojciecha Szawarskiego zagrają w hali MOSiR z Basketem 90 Gdynia.

======

CCC Polkowice – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 70:76 (17:18, 16:17, 18:17, 19:24)

AZS UMCS: Fitzgerald 23, Mistygacz 3, Butulija 12, Witkowska 8, Dorogobuzowa 5 – Ugoka 8, Cebulska 12, Dobrowolska 5

Trener: Wojciech Szawarski

CCC: Stankiewicz 8, Dikeoulakou 16, Sandrić 9, Spanou 13, Plaisance 11 – Gala 9, Gajda 4, Leciejewska, Idziorek

Trener: Georgios Dikaioulakos

Sędziowie: Sławomir Moszakowski, Roman Putyra, Jan Piróg