Zwycięska porażka MKS Selgros. Lublinianki awansowały do Final Four Pucharu Polski

Szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin zanotowały trzecią z rzędu przegraną na własnym parkiecie. Tym razem uległy zespołowi Startu Elbląg 28:29 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski.

Podopieczne Sabiny Włodek od początku meczu musiały gonić wynik i dopiero w końcówce pierwszej połowy udało im się uzyskać prowadzenie 15:14. Po przerwie lepiej prezentowały się elblążanki, które momentami prowadziły nawet czterema golami. Gospodyniom udało się zniwelować stratę do jednej bramki, ale na osiągnięcie remisu zabrakło im czasu. Naszym problemem jest brak świeżości:

– skomentowała opiekunka MKS Selgros Sabina Włodek.

Mimo porażki lubelskie szczypiornistki awansowały do Final Four Pucharu Polski. Pozwoliło im na to dziesięciobramkowe zwycięstwo w pierwszym, wyjazdowym meczu w Elblągu. W decydujących starciach o Puchar Polski, obok MKS-u Selgros Lublin zaprezentują się także zespoły Pogoni Baltica Szczecin, Zagłębia Lubin i Vistalu Gdynia.

Pełną relację ze spotkania usłyszycie w najbliższym Dookoła Sportu. Start w niedzielę o 20. Zapraszamy!