Znakomity początek ligowej wiosny w wykonaniu ,,Dzików”. Tym razem zwycięstwo nad Marexem Chorzów

Koszykarki AZS UMCSFutsaliści AZS UMCS Lublin po raz drugi z rzędu chcieli na własnym parkiecie wywalczyć komplet punktów. Rywalami Dzików, którzy zajmują 10. miejsce w tabeli, była drużyna Marexu Chorzów znajdująca się trzy pozycje wyżej.

Już w 1. minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie. Płaskim strzałem po ziemi, bramkarza Dzików pokonał Dominik Swatek. Bramka ta obudziła zawodników z Lublina i już trzy minuty później pięknym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Wojciech Boniaszczuk. Remis nie trwał jednak zbyt długo, bo już po 60 sekundach gola na 2:1 strzelił Łukasz Mietlicki. Minęło zalewdwie kilka minut, a Lublinianie mogli prowadzić już 3:1, lecz Michał Zgierski trafił w słupek. Do przerwy wynik nie zmienił się.
Jeszcze dobrze nie wyszliśmy z szatni, a już przegrywaliśmy jeden zero- komentuje trener Dzików Artur Gadzicki.

Lublinianie pewnie rozpoczęli 2 połowę spotkania. W 24 minucie piłkę z rzutu wolnego dostał niepilnowany Boniaszczuk i strzałem po ziemi zdobył swoją drugą bramkę. Trzy minuty poźniej błąd defensywy Dzików zamienił na bramkę Dariusz Rymaszewski. Gospodarze znów szybko odpowiedzieli i minutę później Marco Aurelio trafił do siatki. Na 12 minut przed końcem spotkania było 4:2.
Zabrakło nam sił, żeby nawiązać równorzędną walkę – mówi Jakub Lubas trener Marexu Chorzów:

W 51 minucie padła kolejna bramka dla Dzików. Po doskonałej akcji do pustej bramki piłkę skierował Łukasz Mietlicki. Na 2,5  minuty przed końcem spotkania padł gol dla gości, a strzelcem był Jakub Szol. Trzydzieści sekund potem wynik spotkania ustalił Tomasz Ławicki. Gospodarze pewnie zwyciężyli 6:3.

Pniemy się do góry po słabej pierwszej rundzie – stwierdził zawodnik Dzików Jarosław Walęciuk:

Już w następnej kolejce futsaliści z Lublina zmierzą się na wyjeździe z drużyną GKS-u Tychy.