Trzecia ekipa tabeli za mocna dla lubelskich akademików

Szczypiorniści AZS UMCS muszą jeszcze poczekać na trzeci triumf w tym sezonie. (fot. AZS UMCS Lublin)

Piłkarze ręczni AZS UMCS przegrali przed własną publicznością. Lublinianie ulegli trzeciej ekipie tabeli – MKS-owi Wieluń – 23:31.

Podopieczni Jakuba Ignaszewskiego dotrzymywali kroku rywalom przez 12 minut. Grali bardzo agresywnie w obronie czym zaskoczyli gości. Ci jednak szybko dostosowali się do warunków jakie postawili im akademicy i zaczęli powiększać przewagę. Dobrze na skrzydle spisywał się Paweł Dutkiewicz, który w sumie zdobył 7 bramek. Po stronie gospodarzy ofensywę napędzali Hubert Obydź i Jakub Karczmarzyk. Do przerwy akademicy przegrywali jednak 11:16.

W drugiej odsłonie lublinianom zabrakło sił, aby odrobić straty. Rywale z Wielunia byli lepiej przygotowani fizycznie i wykorzystali swoja przewagę. Grali cierpliwie w ataku szukając luk w obronie gospodarzy. Ta taktyka przyniosła oczekiwany skutek, bo MKS wygrał cały mecz 31:23.

Wyjaśnia rozgrywający AZS-u Hubert Obydź.

– Na początku lublinianie sprawili nam sporo problemów – ocenia rozgrywający MKS-u Maciej Torchała:

Lublinianie kolejne spotkanie rozegrają na wyjeździe. Ich rywalem będzie MKS Mazur Sierpc.