Sezon zwieńczony wygraną

Koszykarze Stalma AZS UMCS zakończyli sezon zwycięstwem. Akademicy w ostatnim spotkaniu pewnie pokonali rezerwy Trefla Sopot 74:52.

Goście dotrzymywali kroku lublinianom tylko w pierwszej kwarcie. Wszystko za sprawą kiepskiej skuteczności rzutowej obu stron. Gospodarze poprawili jednak ten element gry, dołożyli do tego dobrą defensywę i do przerwy prowadzili 43:23. W drugiej połowie systematycznie powiększali swoją przewagę, aby ostatecznie wygrać 74:52.

– To był dla nas dobry sezon – podkreśla trener Stalmy – Przemysław Łuszczewski:

Lublinianie zakończyli w tym sezonie rozgrywki w II lidze. W tabeli plasują się na 5. miejscu z 27 punktami na koncie.