„Pszczółki” zaliczyły udany występ podczas drugiego turnieju EEWBL

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin zakończyła zmagania w drugim turnieju Ligi Wschodnioeuropejskiej z jednym zwycięstwem i jedna porażką na koncie. Gospodynie przegrały z faworytem grupy Good Angels Koszyce oraz wygrały z Avangardem Kijów.

Pierwszy mecz z mistrzem Słowacji był bardzo zacięty. Przez 40 minut żadna z ekip nie miała bezpiecznego prowadzenia. Zwycięzcę tego pojedynku wskazała dopiero dogrywka. W niej minimalnie lepsze okazały się „Dobre Anioły”, które w ostatnich sekundach uratowały wygraną 71:70.

Ocenia trener lubelskiego zespołu Krzysztof Szewczyk.

Spotkanie z Avangardem Kijów od początku układało się po myśli „Pszczółek”. Akademiczki kontrolowały boiskowe wydarzenia i systematycznie powiększały prowadzenie. Ostatecznie pokonały rywala z Ukrainy 71:39. Jak mówi Kateryna Dorogobuzova z AZS UMCS, nie można lekceważyć żadnego rywala:

O wejście do najlepszej „ósemki” ligi akademiczki będą musiały powalczyć w trzecim turnieju na Litwie lub na Łotwie. Ten zostanie rozegrany na początku stycznia.

======

Good Angels Koszyce – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 71:70 (12:18, 16:12, 13:18, 18:11, 12:11)

Koszyce: Oblak 8, Balintova 13, Jurcenkova 12, Baugh 9, Allen – Zirkova 11, Janoscikova 4, Stehlikova 7, Kupcikova 5, Baburova 2

Trener: Peter Janković

Lublin: Ugoka 12 (11 zb.), Boyd 9, Owczarzak 8, Madgen 13, Jujka 10 – Mistygacz 2, Dobrowolska 3, Dorogobuzova 13, Szumełda-Krzycka

Trener: Krzysztof Szewczyk

MVP: Zuzana Zirkova (Koszyce), Kateryna Dorogobuzova (Lublin)

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Avangard Kijów 71:39 (20:9, 14:15, 14:8, 23:17)

Lublin: Ugoka 7 (17 zb.), Boyd 9, Madgen 7, Mistygacz 4, Jujka 4 – Grygiel 6, Kędzierska 3, Szumełda-Krzycka 11, Poleszak 2, Dobrowolska 2, Dorogobuzova 16

Kijów: Spitkovska 7, Kondus 7, Yatskovets 4, Ogorodnikova 7, Stafiuk 3 – Afanasieva 7, Kasatkina 2, Tsekova 2, Piantak, Basalyk

Trener: Volodymyr Kholopov

MVP: Kaja Grygiel (MVP), Olena Ogorodnikova (Kijów)