Pszczółki musiały uznać wyższość drużyny z Bydgoszczy

14 punktów dla lubelskiego zespołu zdobyła widoczna na zdjęciu Jhasmin Player (fot. AZS UMCS Lublin)

14 punktów dla Pszczółki AZS UMCS Lublin zdobyła widoczna na zdjęciu Jhasmin Player (fot. AZS UMCS Lublin)

Wicemistrz Polski okazał się zbyt mocny. Pszczółka AZS UMCS przegrała z Artego Bydgoszcz 47:56. O przegranej przesądziła bardzo słaba skuteczność rzutowa lublinianek.

Pierwszą kwartę od skutecznej akcji 2+1 rozpoczęły gospodynie. AZS po okresie solidnej gry w ataku stracił skuteczność i zatrzymał się na 6 punktach. Wykorzystały to koszykarki z Bydgoszczy, które wypracowały sobie przewagę 13:8 po 4 minutach gry. Lublinianki rzuciły się do odrabiania strat, co przyniosło oczekiwany skutek. Po 10 minutach gry to one nieznacznie wygrywały 21:18. W drugiej odsłonie znowu dały o sobie znać kłopoty ze skutecznością. Dodatkowo, Artego grało dobrze w defensywie, o czym świadczy wynik w tej partii. Lublinianki zdobyły tylko 4 punkty przy 13 rywalek. Artego po dwóch kwartach prowadziło 31:25.

W trzeciej odsłonie oba zespoły nie ustrzegły się prostych błędów. Lublinianki traciły do rywalek kilka punktów. Pogoni nie ułatwiała słaba na przestrzeni całego meczu skuteczność. Pomimo tego, udało im się zniwelować straty do 4 punktów na zakończenie kwarty – 35:39. Bydgoszcz utrzymała prowadzenie do samego końca. Ma minutę przed ostatnim gwizdkiem AZS przegrywał tylko 2 puntami, ale nadzieję gospodyń pogrzebała celną „trójką” Maurita Reid. Ostatecznie Pszczółki przegrały 47:56.

Wyjaśnia opiekun Pszczółek Krzysztof Szewczyk.

– Najbardziej liczy się dla nas ta wygrana – podkreśla szkoleniowiec Artego Tomasz Herkt:

Kolejny mecz Pszczółki zagrają za dwa tygodnie. Na własnym parkiecie będą podejmować mistrza Polski i uczestnika Euroligi – Wisłę Can-Pack Kraków.