Przerwana czarna seria

Koszykarze Wikany Startu Lublin przerwali serię sześciu porażek z rzędu. Podopieczni Pawła Turkiewicza po dobrym spotkaniu pokonali Energę Czarnych Słupsk 82:73.

Wikana zagrała to spotkanie jeszcze bez niedawno zakontraktowanego Isaaca Wellsa. Klub nie otrzymał listu czystości gracza z ligi algierskiej.

Pierwsze punkty łatwo zdobyli goście po akcji zakończonej efektownym wsadem. Gospodarze nie pozostawali dłużni i szybko rozwinęli skrzydła w ataku. Oba zespoły grały równo. Lublinianie ustąpili jednak kroku rywalom i po pierwszej kwarcie przegrywali nieznacznie 20:24. W kolejnej części gospodarze objęli prowadzenie 25:20. Słupsk grał jednak skutecznie rzutach trzypunktowych, przez co łatwo odzyskali przewagę. Start nie ustępował przeciwnikom dzięki dobrej ofensywnej dyspozycji Bryona Allena i Łukasza Diduszko. Na przerwę lublinianie schodzili przegrywając 36:39.

Druga połowa pojedynku to bardzo solidna gra koszykarzy Wikany. Dzięki dobrej defensywie nie pozwalali słupszczanom na powiększanie przewagi. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Byliśmy świadkami kilku zmian prowadzenia. Energa zbierała dużo piłek na atakowanej tablicy i zdobywała punkty „drugiej szansy”. Przed ostatnią kwartą Start przegrywał już tylko 51:52. Ostatnia odsłona spotkania to naprawdę dobra gra gospodarzy. Podopieczni Pawła Turkiewicza imponowali w ofensywie. Problem pojawił się jednak w samej końcówce, kiedy przy stanie 79:66 stracili 6 „oczek” z rzędu. Zachowali jednak zimna krew i dowieźli zwycięstwo do końca – 82:73.

– Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie – podkreśla skrzydłowy Wikany – Łukasz Diduszko:

Kolejny mecz koszykarze Startu zagrają na wyjeździe. 31 stycznia staną naprzeciwko drużynie Jezioro Tarnobrzeg.

Wikana Start Lublin – Energa Czarni Słupsk 82:73 (20:24, 16:15, 15:13, 31:21)

Start: Allen 36, Śmigielski 11, Wojdyła 15, Czujkowski 3, Lewandowski – Ł. Diduszko 6, B. Diduszko 3, Trojan 8

Trener: Paweł Turkiewicz

Energa: Shiloh 7, Blassingame 8, Nowakowski 3, Eziukwu 18, Mokros 2 – Śnieg 6, Seweryn 3, Trajkovski 8, Gruszecki 18, Borowski

Trener: Donaldas Kairys

Sędziowie: Grzegorz Ziemblicki, Michał Chrakowiecki, Dariusz Nejman